Vizitas JAVJAV oficialūs asmenys yra labai palankūs Lietuvai ir pasirengę paremti mūsų šalį  įvairiose srityse. Toks įspūdis liko po Lietuvos ambasados Vašingtone  surengtos verslo konferencijos šių metų pradžioje. Konferencijoje dalyvavo ne tik Lietuvos valdžios atstovai, bet ir JAV verslo atstovai.
Į renginį specialiai iš Tokijo atvyko gausus  Japonijos bendrovės „Hitachi“ darbuotojų būrys.

Konferencijoje pranešimus skaitė „Moog Medical Devices Group“ prezidentas M. Berardi, „Computer Science Corporation“ direktorius W. Landon, „Maersk“ viceprezidentas W. Kenwell, „Hitachi – GE Nuclear Energy“ prezidentas H. Uozomi, „Hitachi – America“ pirmininkas T. Hatchoji ir JAV Prekybos departamento atstovas  R. Blank.

Konferencijos dalyviai taip pat išklausė „Invest Lithuania“ generalinės direktorės M. Dargužaitės, „Enteprise Lithuania“ generalinio direktoriaus P. Lukausko, ambasadoriaus V. Naudužo pranešimus
ir Lietuvos ambasadoriaus Ž. Pavilionio apibendrinančią kalbą.

„Hitachi – GE Nuclear Energy“ prezidentas H. Uozomi savo pranešime teigė, kad jo kompanija Lietuvoje statydama Visagino atominę elektrinę rūpinsis ne tik verslu, bet ir žmonėmis. Jis taip pat prognozavo, kad Japonijos specialistai Lietuvoje gali susidurti su kultūriniais skirtumais ir kalbos barjeru, nes kol kas trūksta japonų–anglų ar japonų–lietuvių kalbų žodynų.  H.Uozomi buvo įteiktas M.Riomerio universiteto rektoriaus raštas, kuriuo  informuojama apie galimybę Japonijos specialistams šioje aukštojoje mokykloje lankyti lietuvių kabos kursus. H.Uozomi  šią informaciją sutiko labai palankiai.

Ambasadorius K. Smith paklausė „Hitachi“ vadovo apie naujos elektrinės Lietuvoje finansavimo
šaltinius. H. Uozomi teigė, kad dalį kaštų dengs pati kompanija.
 
JAV verslininkai gyvai domėjosi ir atsinaujinančia energetika. Ambasadorius K. Smith informavo, kad skalūnų dujų energetika Rytų Europoje, tarp jų ir Lenkijoje, glaudžiai persipynusi korupciniais ryšiais su neaiškiomis Rytų struktūromis.

Po konferencijos vyko priėmimas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga, į kurį atvyko JAV Transporto sekretorius - ministras R. LaHood, Senatorius R. Durbin, Kongreso narys J. Šimkus.
Ministro R. LaHood dalyvavo priėmime po itin sėkmingo Lietuvos Susisiekimo ministro  Eligijaus Masiulio vizito į JAV.

Lietuvos ambasadorius  Ž. Pavilionis sveikinimo kalboje pasiūlė pagerbti JAV Ministro R. LaHood sūnų, kurį Kaire įkaitu paėmė islamistai radikalai. R. LaHood buvo sujaudintas tokio lietuvių dėmesio.

Jaudinančias kalbas pasakė ir Kongreso narys J. Šimkus ir senatorius R. Durbin, pasidžiaugęs Lietuvos apdovanojimu, kurį jam įteikė ambasadorius Ž. Pavilionis, ir priminęs savo lietuvišką kilmę bei papasakojęs, kad viena jo anūkė pavadinta Onute.

JAV pareigūnai privačiuose pokalbiuose teigė, jog laukia dar vieno sėkmingo Lietuvos Susisiekimo ministro E. Masiulio vizito tęsinio, kurio metu norima pasirašyti kelias sutartis su keletu JAV jūrų uostų.

Susidaro įspūdis, kad JAV oficialūs asmenys yra labai palankūs Lietuvai ir pasirengę paremti mus įvairiose srityse. Savo ruožtu, turėtume drąsiau jaustis, propaguojant Lietuvą tarptautiniuose forumuose. Pavyzdžiui,  pristatant Lietuvos pasiekimus, reikėtų nepamiršti ir puikaus mūsų šalies  pirmininkavimo ESBO pernai, o taip pat Lietuvos pirmininkavimo šiemet 8 Šiaurės ir Baltijos šalių  susitikimams.

Vytautas Naudužas

Užsienio reikalų ministerijos Ekonominio saugumo politikos departamento ambasadorius energetikos ir transporto politikos klausimams

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 26 Balandis 2012 10:48)

 

Komentarai  

 
0 #8 Markmuh 2019-12-17 04:52
cost of permethrin cream
Cituoti
 
 
0 #7 Marymuh 2019-12-15 07:00
permethrin cream for sale
Cituoti
 
 
0 #6 Lisamuh 2019-12-11 21:46
elimite 5 cream
Cituoti
 
 
0 #5 Paulmuh 2019-12-11 03:25
where to buy elimite cream over the counter
Cituoti
 
 
0 #4 Markmuh 2019-12-02 02:53
where to buy elimite cream
Cituoti
 
 
0 #3 Marymuh 2019-11-30 04:29
elimite cream price
Cituoti
 
 
0 #2 Lisamuh 2019-11-27 17:34
elimite buy uk
Cituoti
 
 
0 #1 Paulmuh 2019-11-26 11:40
where can you buy elimite cream
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Security code
Atnaujinti

Sekite mus Facebook'e
Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas