Kaip ir visuomet kas ketverius metus šią vasarą visų sportininkų ir sirgalių laukia didžiulis sporto šou. Šiemet viso pasaulio akys nukreiptos į Londoną, kur vyks vasaros olimpinės žaidynės. Trečią kartą olimpine sostine tapęs Londonas jau kurį laiką intensyviai ruošiasi priimti gausų sportininkų ir sporto mėgėjų būrį.


Olimpiada – fabrikų ir gamyklų vietoje

Nors kai kurie specialistai nuogąstauja dėl užteršto Londono oro, kuris gali pakenkti sportininkų sveikatai ir sporto rezultatams, olimpiados organizatoriai tikina, kad tai yra “žaliausia” olimpiada istorijoje.
Olimpiados palikimu Londonui taps 100 hektarų parkas ir tai bus didžiausias per pastarąjį šimtmetį sukurtas miesto parkas Didžiojoje Britanijoje. Visai neseniai šioje vietoje plytėjo pramoninis rajonas, jo pastatus teko nugriauti.
Anot projektuotojų, vasarą olimpinis miestelis virs parku, kur galima bus ne tik leisti laisvalaikį gamtoje, bet ir mėgautis ramybe žvelgiant į tekančio upelio vandenį ir laukinę gyvūniją.
Prieš kelerius metus olimpinio miestelio vietoje buvo chemijos sandėliai, muilo gamyklos, odos perdirbimo fabrikai. Dabar visa tai išvalyta: išvežtos šiukšlės, išvalytas gruntas. Iš vietos vandens telkinių vanduo taip pat buvo išpumpuotas, išvalytas ir sugrąžintas atgal. Dabar kažkada vienas labiausiai užtreštų upelių yra gan švarus ir jo pakrantėse pradeda veistis vabzdžiai, varlės ir maži žinduoliai.
Be to, dešimtadalį olimpinio miestelio energijos poreikio patenkins ekologiškos saulės baterijos ir nedidelės vietos jėgainės, kurios naudos biomasę ir tuo pat metu gamina elektros energiją ir šiltą vandenį. Baseinų, kanalizacijos ir surinktas lietaus vanduo bus panaudotas dar kartą olimpinio miestelio tualetuose.

Yra nepatenkintų olimpiados data

Žaidynes finansuoja privatus sektorius ir viešosios įmonės. Daugiausia į olimpiados ruošimą investavo centrinė Didžiosios Britanijos valdžia (64 proc.), nacionalinė loterija (23 proc.) bei miesto meras ir Londono miesto meras ir Londono plėtros agentūra (13 proc.).
Kai kurios musulmoniškos valstybės liko nepatenkintos nustatytu žaidynių tvarkaraščio nes žaidynės vyksta ramadano metu. 2012 m. ramadanas vyks nuo liepos 20 d. iki rugpjūčio 19 d.. Anot islamiškų valstybių atstovų, tai gali atbaidyti dalyvauti jų šalių sportininkus. Buvo reikalaujama žaidynių datų pakeitimo.

Šimtasis gimtadienis – ne trukdis

Olimpinį deglą per Didžiąją Britaniją prieš Londono olimpiadą neš 7,3 tūkst. žmonių, tarp kurių yra Afganistane sužeistas karys ir 100-metė moteris.
Sporto gerbėjų ir labdaros darbuotojai neš deglą beveik 13 tūkst. km nusidrieksiančiu olimpinės ugnies nešimo maršrutu. Olimpinė ugnis gegužės 10 dieną įžiebiama Graikijoje, maždaug po savaitės bus atgabenta į Didžiąją Britaniją, o Olimpinį stadioną Londone pasieks per olimpiados atidarymą liepos 27 dieną.
Tarp deglo nešėjų yra 23 metų Jackas Otteris iš Londono, kuris, tarnaudamas Afganistane 2009 metų rugsėjį per bombos sprogimą neteko abiejų kojų ir kairiosios rankos. Šis prie invalido vežimėlio prikaustytas vyras toliau grumiasi su sveikatos problemomis, ištvėrė kelias operacijas, plaučių uždegimą ir infekcijas, bet neseniai labdaros tikslais komandoje šoko su uždelstiniu parašiuto išskleidimu.
Deglą neš ir seniausias Britanijoje visu etatu dirbantis ugniagesys, 63 metų Malcolmas Stylesas, kuris surinko dešimtis tūkstančių svarų vėžio, nuo kurio mirė jo žmona, tyrimams.
Kita deglo nešėja – londonietė Dinah Gould. Jai per olimpiadą bus 100 metų, bet ji tebėra žvali ir net veda mankštas pensininkams.
Per dieną deglą neš vidutiniškai po 115 žmonių. Maršrutas nusidrieks per daugiau kaip tūkstantį kaimų, miestelių ir miestų; deglas bus nešamas įvairiausiais būdais, pradedant karšto oro balionu ir baigiant motociklu.

Olimpinės žaidynės skaičiais:
26 – tiek sporto šakų atstovų dalyvauja olimpinėse žaidynėse
34  - tiek vietų vyks olimpiados varžybos
7,6 mln.  – tiek bilietų numatyta parduoti
10 500  - tiek sportininkų dalyvaus
205 – tiek šalių bus atstovaujama
19 – tiek dienų vyks įvairiausios varžybos.
318 – tiek dienų užtruktų olimpiada, jei visos varžybos vyktų ne vienu metu, o iš eilės.
357 – tiek futbolo aikščių užima Londono olimpinis parkas
200 – tiek statinių Olimpiniame parke turėjo būti nugriauta iki statybos darbų pradžios
4000  - tiek tritonų buvo perkelta iš Olimpinio parko teritorijos į rezervatą
500 000 -  tiek augalų buvo sodinama Olimpiniame parke pelkėtose vietovėse
53 metrai – toks Olimpinio stadiono aukštis. Tai yra trim metrais aukščiau nei Trafalgaro aikštėje stovinti admirolo Nelsono kolona.
17 500  - tiek žiūrovų talpina Londono vandens sporto centras
20000 – tiek žiniasklaidos ir transliuotojų laukiama žaidynėse
29 tūkst.  – tiek kvadratinių metrų ploto per žaidynes užims pagrindinis Spaudos centras
90 proc. – tiek medžiagų, naudotų statant Olimpinį stadioną, bus galima pakartotinai panaudoti arba perdirbti.

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 26 Balandis 2012 11:08)

 

Komentarai  

 
0 #2 jorokaefo 2019-04-22 01:48
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin Without Prescription Buy Amoxicillin uli.clmc.europosritmu.lt.klk.jx http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Cituoti
 
 
0 #1 ajubuiqid 2019-04-22 00:54
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Order Amoxicillin 500mg Order Amoxicillin 500mg ewz.jlio.europosritmu.lt.kty.kq http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Security code
Atnaujinti

Žurnalas

Paieška
Sekite mus Facebook'e
Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas