Lietuvai tapus Europos Sąjungos (ES) nare, džiaugėmės galimybe be jokių papildomų rūpesčių keliauti po visą Europą. Šiandien beveik tokiomis pačiomis galimybėmis gali pasidžiaugti ir mūsų augintiniai, tad apsvarstykite galimybę keliauti kartu.


Ragina nestokoti drąsos

„Drąsiai imkite savo augintinį ir keliaukite po Europą, nes kuo toliau į Vakarus, tuo kelionėms su augintiniais palankesnės sąlygos“, - pasakoja žurnalui „Europos ritmu“ kaunietė medikė ir retriverių mylėtoja Gintarė Valuntaitė. Ji su savo trimis auksaspalviais retriveriais yra apkeliavusi nemaža šalių – aplankyta ne tik Latvija, Estija, Lenkija, bet ir Šveicarija, Prancūzija, Danija, Slovakija, planuojama kelionė į Austriją.
Kaip žinia, keliaujant į ES šalis su augintiniais galioja keletas reikalavimų – augintinis turi turėti ES skiepų pasą ir turi būti specialiai pažymėtas. Švedijoje, Norvegijoje ir Anglijoje kurį laiką galiojo papildomi reikalavimai dėl pasiutligės, tačiau dabar kelionių tvarka liberalizuota ir galioja tokia pati tvarka, kaip ir kitose šalyse.

Dažniausiai keliauja automobiliu

Visa G.Valuntaitės šeima su trimis augintiniais keliauja automobiliu. Gintarė sako, kad lėktuvu su augintiniais keliautų tik tokiu atveju, jei tai būtų visiškai neišvengiama, nes kelionė lėktuvu greičiausiai šunims  sukeltų daug streso. Ji pripažįsta, kad turint augintinių ir norint keliauti kartu su jais, tenka atsisakyti kelionių į egzotiškas šalis, bet mėgstantiems judrų, aktyvų poilsį tikrai yra ką veikti ir automobiliu pasiekiamoje Europoje.
„Kuo toliau į Vakarus, tuo kelionės su augintiniu sąlygos yra liberalesnės. Net Lenkijoje jau paprasčiau, nei Lietuvoje, kur neretai susiduri su apgyvendinimo problema. Tuo tarpu Europoje 60-70 proc. viešbučių mielai apgyvendina žmones su augintiniais.
Bene labiausiai G.Valuntaitei įstrigo kelionė į Prancūziją, kur, anot jos, tolerancija augintiniams yra nepalyginamai didesnė, nei Lietuvoje.
„Su vienu iš savo šunų buvau apsistojusi viešbutyje. Išeidama iš kambario pusryčiauti, palikau šunį kambaryje truputį nerimaudama, nes mano augintinis, paliktas vienas, kartais protestuoja dėl tokios neteisybės palodamas. Pusryčiaudama pamačiusi į restoraną ateinantį viešbučio darbuotoją, laukiau ne itin malonaus pokalbio, tačiau jis priėjo ir tiesiog pasiūlė.... pusryčiauti kartu su šuniu, tad visą viešnagės laiką pusryčiaudavome kartu“, - smagiais prisiminimais dalijosi retriverių augintoja.
Anot jos, Lietuvoje sunku būtų įsivaizduoti apsilankymą parduotuvėje su šuniu, tuo tarpu Prancūzijoje juos mielai priėmė net vyno krautuvėlėje, apstatytoje daugybe butelių specialiuose stovuose, kuriuos stambesnis šuo vienu uodegos mostu gali pargriauti.

Lietuvoje į augintinius žiūrima atsargiai


Su nuostaba ponia Gintarė prisimena kelionę į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį. Visų pirma, pasienyje teko praleisti keletą valandų, bandant sutvarkyti visus reikalingus dokumentus, lakstant iš vieno pastato į kitą, bandant išsiaiškinti visus reikalavimus ir gauti visas reikalinga pažymas.
„Galiausiai istorija pasibaigė tuo, kad pasienio darbuotojai tiesiog užpuolė mūsų augintinius, nuoširdžiai jais besidžiaugdami, glostydami ir su jais žaisdami. Čia man dar kartą pasitvirtino teiginys, kad Rusijos protu suvokti neįmanoma“, - su šypsena prisimena šunų augintoja.
Ji pripažįsta, kad Lietuvoje šiuo požiūriu kol kas dar sudėtinga – čia gali susilaukti ir nemalonių komentarų ar poelgių, kai keliaujant užsienio šalyse nemalonių incidentų niekuomet nepasitaiko.
„Besiilsėdami Lietuvoje, gyvendami viešbučiuose ar sodybose, visuomet viską sutvarkome ir paliekame kuo tvarkingiau, nes norime, kad nuomonė apie šunų augintojus bent jau palaipsniui gerėtų“, - sako Gintarė.

Lietuvoje keliautojų su augintiniais nedaug

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad penkių žvaigždučių viešbučiai privalo pasirūpinti savo klientų patogumu, tad į tai įeina ir galimybė kartu atsivežti augintinį.
Anot E. Šiškauskienės, neretai viešbučiuose būna įrengti atskiri kambariai lankytojams su gyvūnais. Taip daroma todėl, kad kambaryje, kuriame gyvens augintinis, gali būti įrengta kiek kitokia, paprasčiau prižiūrima grindų danga.  Be to, taip stengiamasi apsaugoti alergiškus žmones, kurie negali būti tose pačiose patalpose, kuriose gyvena šunys ar katės.
Penkių žvaigždučių viešbučiai Vilniuje beveik vieningai tvirtino – augintiniai su svečiais atkeliauja retai, tačiau visi laukiami.
„Šekspyro“ viešbutyje tokiems svečiams skiriami kambariai be kilimų, jie turi nuolatinių klientų, kurie su augintiniais atkeliauja į parodas. Dažniausiai apsigyvena lankytojai su šunimis, paprastai nedideliais. Ar gyvūno apgyvendinimas apmokestinamas, sprendžiama kiekvienu atveju atskirai. Jei gyvūnas labai didelis, tokiu atveju mokestis dažniausiai imamas, nes viešbučiui kainuoja papildomas valymas.
„Crown Plaza“ pardavimų vadovė Rima Janušytė sakė, jog augintiniai Lietuvos viešbučiuose  – ne masinis reiškinys, nes daugiausia atvykstančių svečių atkeliauja darbo reikalais, o dirbdamas žmogus paprastai nesiveža šuns. Šiame viešbutyje per metus apsistoja mažiau nei 10 augintinių, dažniausiai tai būna šunys, nors ribojimų nėra, augintinius galima atsivežti bet kokius, bet visiems galioja principas – augintinis turi netrukdyt kitiems svečiams.
R.Janušytė prisiminė vieną atvejį, kai tarptautinės šunų parodos metu viešbutyje buvo apgyvendinta apie  15 šunų. Tada buvo nesklandumų ir buvo nuspręsta, jog daugiau tokios praktikos, kai vienu metu apgyvendinama daug šunų, nebebus taikoma.
Anot jos, visuose tinklo viešbučiuose taikoma panaši tvarka ir panašus požiūris, tačiau viešbučiai, kurie yra kurortinėse zonose, kuriuose žmonės atostogauja, dažnai būna išvystytos paslaugos augintiniams – jų priežiūra, vedžiojimas ir t.t.

Kelionė padebesiais

Galbūt rečiau negu automobiliais, bet gyvūnai su šeimininkais keliauja ir lėktuvais. Vienos iš Lietuvoje paslaugas teikiančių oro bendrovių SAS atstovybės Lietuvoje vadovė Rūta Jucienė tvirtina, kad naminiai gyvūnai – dažni Skandinavijos oro linijų SAS keleiviai. Dažniausiai su savo šeimininkais keliauja šunys ir katės, kurie gali skristi lėktuvo kabinoje arba bagažo skyriuje. Kiti gyvūnai SAS lėktuvais keliauja tik bagažo skyriuje. Šeimininkas turi iš anksto pasirūpinti kartu skrendančio augintinio vietos rezervacija, nes gyvūnams skirtų vietų lėktuvo kabinoje bei bagažo skyriuje skaičius yra ribotas.
Lėktuvo kabinoje kartu su savo šeimininku leidžiama skristi tokiems augintiniams, kurie kartu su konteineriu sveria iki 8 kg. Tokiu atveju šuo ar katė visos kelionės metu saugumo sumetimais turi likti konteineryje.
Aklųjų šunys – vedliai arba kiti šunys - pagalbininkai, pvz. šunys, apmokyti atpažinti šeimininko epilepsijos priepuolį, SAS lėktuvais keliauja nemokamai. Už kitų augintinių kelionę reikia mokėti.
SAS lėktuvo kabinoje galinčių skristi šunų ir kačių kelionės kaina kiek mažesnė, nei galinčių keliauti tik bagažo skyriuje, bet kaina priklauso ne nuo naminio gyvūno svorio ar dydžio, bet nuo kelionės atstumo – tarp Skandinavijos šalių naminiai gyvūnai keliauja pigiausiai, skrydis tarp kitų Europos šalių kainuoja kiek brangiau, o skristi į kitą kontinentą kainuoja brangiausiai.
„Norint įvežti naminį gyvūną į vieną ar kitą šalį, reikalingas specialus leidimas, tad patarčiau prieš kelionę iš anksto pasidomėti tos šalies, į kurią skrendate su augintiniu, reikalavimais, kadangi Europos šalyse esama skirtingų apribojimų, kuriuos nustato tų šalių veterinarijos tarnybos“, - perspėja SAS atstovybės vadovė.

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 26 Balandis 2012 11:15)

 

Komentarai  

 
0 #19 ubminicehoscu 2021-03-02 01:58
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Dosage For Amoxicillin 500mg Amoxicillin yav.fiqe.europosritmu.lt.mom.vh http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
Cituoti
 
 
0 #18 uhahozab 2021-03-02 01:31
http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/ - Buy Amoxicillin Online Buy Amoxil Online gzd.ojdo.europosritmu.lt.inu.yj http://mewkid.net/when-is-xuxlya3/
Cituoti
 
 
0 #17 eqpunabiixuc 2020-09-23 23:03
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Dosage For Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500mg Capsules wou.mmln.europosritmu.lt.amw.lq http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Cituoti
 
 
0 #16 utizeyow 2020-09-23 22:36
http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin On Line Amoxicillin Online gth.balc.europosritmu.lt.omh.jm http://mewkid.net/when-is-xuxlya/
Cituoti
 
 
0 #15 Kiamuh 2019-07-28 14:52
kamagra 100mg
Cituoti
 
 
0 #14 Denmuh 2019-07-28 06:41
kamagra gel oral
Cituoti
 
 
0 #13 Jasonmuh 2019-07-28 00:59
buy kamagra
Cituoti
 
 
0 #12 Eyemuh 2019-07-27 19:19
kamagra online
Cituoti
 
 
0 #11 Kiamuh 2019-07-24 12:23
kamagra 50 mg
Cituoti
 
 
0 #10 Denmuh 2019-07-23 20:01
buy kamagra online
Cituoti
 

Rašyti komentarą


Security code
Atnaujinti

Žurnalas

Paieška
Sekite mus Facebook'e
Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas